Článek s obrázky

12.10.2020

Na sklonku roku také probíhala celorepubliková diskuze majitelů svatebních salonů, ohledně poplatků za zkoušení šatů. Jedná se o obranu právě před těmi nevěstami, které Vás pěkně podusí, třeba 3 hodinky zkouší, odejdou s plným foťákem a s vědomím, že na základě těch fotografií si objednají buď Čínu, nebo si je nechají ušít u švadleny. Při každém zkoušení se šaty méně či více opotřebovávají (make-up, zapocení...) a musí se pak vyčistit. Po každém vyčištění také mírně ztrácejí na "své kráse" a to nezmiňuji práci asistentek, které třeba místo zkoušení s "falešnou nevěstou" mohly upravovat jiné šaty, žehlit, uklízet nebo se prostě mohly věnovat nevěstě, která opravdu hledá své šaty v půjčovně!

Salony, které poplatky zavedly si tuto změnu chválí. Nevěsta nezkouší třeba 4 hodiny a to 3x!, ale u zkoušení přemýšlí. Hlavně jim tam prý chodí jen ty nevěsty, které si chtějí opravdu šaty půjčit. Tak uvidíme, jak se salony v Praze zachovají začátkem nové sezony. Malá technická :), vybírá se 200 Kč za 1 hodinu zkoušení a pokud nevěsta zamluví, neúčtuje se žádný poplatek. Pokud se s potvrzením vrátí do 3 mesíců a šaty zamluví, vrátí se jí stejně. Myslím, že je to férové i když jsem neměla odvahu v letošním roce poplatky v Adině zavést. Přála bych každé nevěstě, které se to nelíbí, aby si práci u nás na jeden den vyzkoušela. Ona to opravdu není lehká práce jak po fyzické, tak po psychické stránce a pokud asistentka tuší, že se snaží zbytečně, je to opravdu smutné.

Milé nevěsty,

Čeká Vás výběr svatebních šatů ať už k půjčení nebo ke koupi? Každá z vás je samozřejmě jiná a každá čeká od svatebních šatů něco trochu jiného... Ať už chcete být za princeznu, ženu vamp nebo za sportovní, šmrncovní či opravdu něžnou..., vždy je důležité vědět, s kým půjdete šaty vybírat! Se svou nejlepší kamarádkou si rozumíte SKORO úplně ve všem, ale pozor! Máte i stejný vkus na oblékaní? Mnohokrát se mi stalo, že kamarádka nevěsty to OPRAVDU myslela dobře se svými radami, jen do toho trochu promítala bohužel sebe, svůj vkus a své představy o tom, jak by nevěsta mela vypadat... a ty se bohužel lišily od představ nevěsty. Není na tip kamarádky, která má sice jiný názor, ale ví, že když se její kamarádka - nevěsta v určitém modelu cela rozzáří a prostě je ji v něm dobře, klidně tuto skutečnost okomentuje slovy: moje favoritky to nejsou, ale já se nevdávám, tobě moc sluší, jsi to v nich TY!

Ať už Vám radí maminka, kamarádky nebo asistentky v salonu, všechny je vyslechněte, vlastně je nechte vypovídat, ale vybírejte podle Vašeho "vnitřního já". Musíte přeci cítit, i když jste sebenerozhodnější, že TO JE ONO!!!! Nebo naopak ať do Vás všichni "meldují" jak Vám to sluší, ale Vy se v tom necítíte na 100%, tak se prostě NENECHEJTE zvyklat!

A ještě jedna malá, ale důležitá rada. Foťáky nechte doma. Tedy pokud si chcete podle nich pak vybírat doma šaty. Jednou se hůř zatváříte, jednou mate horší světlo, prostě tuto záležitost může ovlivnit vícero faktorů a Vy můžete na základě ne úplně povedených fotografii vyřadit šaty, které vám slušely nejvíc a jednoduše PŘEBRAT. Fotky jsou pak důležité pro floristku nebo kadeřnici, ale podle mého vybírat šaty se podle nich nedá

Nadpis textu

Říká se, že "více hlav víc ví", ale také třeba "co člověk, to názor"... Chci psát o doprovodech nevěsty při vybírání šatů.

Občas přijde nevěsta sama, vybírá, přemýšlí a zamluví... a někdy nezamluví a vrátí se třeba s kamarádkou, aby vyslechla její názor. Většina nevěst si přivede 1 až 3 osoby. To považujeme za rozumné, pokud si vybere nevěsta ty "správné" osoby. Pokud třeba nemá celý život ideální vztah se svou sestrou, a ještě k tomu mají odlišný názor na vnímání mody... je to malér... no a úplně nejhorší je, když si nevěsta s sebou přivede 5 - 12 osob (opravdu jich jednou 12 bylo!!!!). Většinou se jedná spíše o show, ale skoro nikdy, když přijde tolik lidí, si nevěsta šaty nevybere... každý v doprovodu má jiný názor a někdo více někdo méně se jej snaží prosadit a začíná nevypsaná válka, kde je téměř vždy paradoxně vlastně poražená nevěsta. Od toho, aby se sešlo X kamarádek s nevěstou, jsou fajn rozlučky se svobodou, ale výběr svatebních šatů by měla být komorní záležitost, a hlavně v klidu a plném soustředění se na pocit nevěsty, a ne na to, že roční dítě kamarádky už chce spát, druhé dítě druhé kamarádky také pláče, protože potřebuje nakojit... buďte tedy milé nevěsty klidně "sobecké", udělejte si selekci lidí, které opravdu!!! potřebujete 🙂 a přijďte 🙂